Szlachetna Paczka

„Lubię ludzi”

Po raz kolejny uczestniczymy w Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”

„Razem zmieniamy świat na lepsze!”

W tym roku rodzice wybrali następującą rodzinę:

Pani Marta(32l.) i pan Robert (33) są rodzicami Korneli (3l.), Nataniela (6 l.) oraz Klaudii (11 l.).

Problemy finansowe rodziny zaczęły się w 2010 roku, kiedy przeżyli oni niesamowitą tragedię, w warszawskiej klinice pomimo długiej i zaciętej walki zmarło im dziecko. Rodzice, żeby zapobiec tragedii, zaciągnęli wcześniej kredyt w wysokości 10 tysięcy zł., który spłacają do dziś. Od tamtego momentu nic się nie układa, problemy stają się coraz większe. Klaudia jest ciężko chora. Cierpi na zapalenie lewej nerki, ma też problemy z ciśnieniem i tarczycą. Jej leczenie jest bardzo drogie. Pani Marta ma wrodzone zwichnięcie lewego stawu biodrowego i astmę. Rodzina utrzymuje się z pensji pana Roberta, zasiłku rodzinnego i pielęgnacyjnego oraz świadczenia 500 + (razem 3396). Po odliczeniu kosztów mieszkania i wykupieniu leków (razem 1356) na życie pozostaje im ok. 400 zł na osobę miesięcznie. Pani Marta i pan Robert mają trójkę wspaniałych dzieci. Są one główną motywacją do normalnego funkcjonowania bez wracania do przeszłości. Pomimo tego, że rodzina nie ma lekko wciąż mają nadzieję na lepsze jutro, bardzo duże wsparcie mają sami w sobie. Bardzo się wspierają i lubią spędzać razem czas.

Wśród najważniejszych potrzeb pani Marta wymienia:

Żywność i odzież na zimę. Jest to duży wydatek przy licznej rodzinie. Skromnie prosi również o kuchnię gazową na gaz butlowy, może być używana oby tylko działała, w tej, której używają działał tylko jeden palnik.

Potrzeby rodziny:

Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, pościel, poduszka rozmiar 160 x 200 (2 komplety) – dla Klaudii i Nataniela, ponieważ są już zniszczone, a rodziców nie stać na ten zakup.

Brakujące sprzęty: kuchenka gazowa na gaz butlowy, może być używana w dobrym stanie.

Leki takie jak: Urofuragina, Neuofuragina, Nebbud, Ventolin, Berotec, maść Olfen, leki przeciw bólowe. Część leków jest na receptę, rodziny nie stać, żeby wykupić wszystkie.

Żywność- ponieważ to potrzeba dnia codziennego, a jest droga: cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryz, mąka, dżem, warzywa w puszkach

Odzież i obuwie na zimę, ponieważ rodziny nie stać na ten zakup:

Klaudia- zimowa kurtka, rozmiar XL (160 cm) sylwetka masywna

Klaudia – przejściowe kategoria: spodnie rozmiar 164- 168 sylwetka masywna

Nataniel – buty na zmianę rozmiar 29

Nataniel – zimowe spodnie dresowe, rozmiar 128- 132 sylwetka normalna

Kornelia – buty na zimę rozmiar 27

Marta – buty na zimę rozmiar 40

Robert – zimowa kurtka, rozmiar 42 sylwetka masywna

Pomoce szkolne:

Zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik.

Specjalne upominki: Nataniel – zabawka bądź jakieś gadżety z Psiego Patrolu, Klaudia- Mikrofon do śpiewania, Kornelia- zestaw małego lekarza, Marta- perfumy o słodkim zapachu, Robert – perfumy.

Na każdej grupie będą zorganizowane puszki do których można włożyć pieniądze.

Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona kuchnia gazowa.

Prosimy rodziców o duże zaangażowanie….

 

Skip to content