VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

„VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny – Święta w moim domu” – w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu, którego organizatorem jest nasze przedszkole. Celem konkursu jest poznanie i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, wymiana doświadczeń międzynarodowych oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dziecka.

Pani dyrektor na początku spotkania poprosiła o uczczenie pamięci prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza,  minutą ciszy. Serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych gości, zaprosiła na bajkę pt. „Szewczyk Dratewka”- w wykonaniu aktorów- rodziców i dzieci  z Teatru „Klituś Bajduś”, przygotowanym przez Jolantę Wróblewską. Wspaniali aktorzy zostali nagrodzeni brawami, pani dyrektor wręczyła dyplomy za udział w bajce. Dziękujemy!!

Pani dyrektor Małgorzata Bor podziękowała wszystkim rodzicom za zaangażowanie i udział w „Szlachetnej Paczce”.  Zaprosiła dzieci do aktywnego udziału w zajęciu , które poprowadziła: pani Ania i pani Kasia. Nasi goście chętnie uczestniczyli w zabawach zorganizowanych przez nauczycielki, uważnie słuchały informacji dotyczących świąt na Litwie, Anglii i Holandii. Czarny Piotruś poczęstował wszystkich pysznymi ciasteczkami.

Zaproszeni goście pomogli wręczać pani dyrektor dyplomy za udział w konkursie plastycznym.

Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych, w tym 18 prac z przedszkoli z Polski,  z Litwy 12 z Podgrodzia z Gimnazjum Zejmana. Prace zostały ocenione wg. 2 kategorii: wieku oraz kraju z którego wpłynęła.

W kategorii wieku prace oceniano:

•             Dzieci młodsze- 3 i 4 letnie

•             Dzieci – 5 i 6 letnie.

Laureaci:

Kategoria 3-4 lata:

1.           Klaudia Pekról, lat 4 z MP nr 1 w Płocku

2.           Zofia Marciniak, lat 4 MP nr 13 w Płocku

3.           Julia Krajewska, lat 4 z MP nr 13 w Płocku

4.           Nadia Szotrowska, 4 lat MP nr 8 w Płocku

5.           Pola Kostrzewska lat 4, 5 MP nr 37 w Płocku

Kategoria 5-6 lat:

1.           Małgorzata Salak, lat 6 z MP nr 3 w Płocku

2.           Anna Chojnacka, lat 6 z MP nr 12 w Płocku

3.           Apolonia Chmielak, lat 6 z MP nr 31 w Płocku

4.           Nikola Lisicka, lat 6 z MP nr 9 w Płocku

5.           Oliwier Latowski, lat 5 z MP nr 6 w Płocku

6.           Maja Matczak, lat 6 z MP 11 w Płocku.

Dzieci wyróżnione w konkursie

1.           Kamila Kudła, lat 6 z MP nr 25 w Płocku

2.           Emila Aleksandrowicz, lat 4 z MP nr 14 w Płocku

3.           Tamara Piotrowska, lat 6 z MP 21 w Płocku

4.           Antoni Krzemiński, lat 6 z MP nr 29 w Płocku

5.           Natalia Kaczmarska, lat 4,5 z MP nr 5 w Płocku

6.           Weronika Gawlińska, lat 3 z MP nr 4 w Płocku

7.           Lena Dymitrow, lat 3,5 z MP nr 2 w Płocku

8.           Wiktoria Krankiewicz, lat 6 z MP nr 27 w Płocku

Kategoria 5-6 lat – Litwa

1.           Karolina Basiul, lat 6

2.           Wiktoria Grigoriewa, lat 5

3.           Kaspar Apczinikowac, lat 6

4.           Oswald Woitkiewicz, lat 6

5.           Adrian Wiszniakow, lat 6

Prace wyróżnione:

1.           Dariusz Waickunas, lat 6

2.           Jan Kozlowskij, lat 6

3.           Daniela Jurgielaniec, lat 6

4.           Daria Korolowa, lat 6

5.           Deiwid Korpowicz, lat 6

6.           Oliwier Siomnawiczius, lat6

7.           Aurela Kowanskaja, lat 6

Skip to content