Wybieraj bezpieczną Żywność

„Wybieraj bezpieczną Żywność – Kramik Zdrowego przedszkolaka”- tradycyjnie w naszym przedszkolu w ramach Programu. „Wybieraj bezpieczną żywność”- po raz kolejny bierzemy udział w przedsięwzięciu organizowanym przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności w kampanii informacyjnej „Wybieraj bezpieczną żywność”. Główne założenie programu:

  • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych. W przedszkolu, realizowane były działania promujące III edycję programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Zachęcamy państwa, do zaangażowania w zdrowy tryb życia, preferowanie zdrowych posiłków, opartych na ekologicznych produktach. Zachęcamy do obejrzenia filmów edukacyjnych wspólnie z dziećmi, #po1profilaktyka?

Skąd się biorą produkty ekologiczne – film animowany, https://www.youtube.com/watch?v=-0loGje0mT0, https://wkąd się biorą produkty ekologiczne”- nasze przedszkole włącza się do realizacji IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne” promowanej przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Płocku, którego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, budowanie od najmłodszych lat właściwych nawyków żywieniowych, kształtowanie umiejętności wyborów produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, przestrzeganie zasad higieny. Zachęcamy Was drodzy rodzice do oglądania wspólnie z dziećmi filmów edukacyjnych. Dbanie o dietę i aktywność fizyczną najmłodszych w celu niwelowania w przyszłości nadwagi otyłości.ww.gov.pl/web/rolnictwo/rolnictwo-ekologiczne-dla-dzieci

Skip to content