Święta w moim domu – protokół

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej

XII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego na temat „Święta w moim domu”

W dniu 08 stycznia 2024 roku zebrała się komisja pokonkursowa XII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego na temat „Święta w moim domu” w składzie:

  • Przewodnicząca Ewa Walaszek – nauczycielka z Miejskiego Przedszkola nr 27, oraz członkowie:
  • Barbara Jarzębowska– nauczycielka z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Płocku – opiekun koła swobody Plastycznej,
  • Anna Kowalkowska – nauczycielka z Miejskiego Przedszkola nr 27

Na konkurs wpłynęły 34 prace plastyczne, w tym 19 prac z przedszkoli z Polski, z Litwy 15 prac z  Gimnazjum „Zejmiana” z Podbrodzia. Celem konkursu jest poznawanie i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, wymiana doświadczeń międzynarodowych oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dziecka. Chcieliśmy aby te piękne, radosne i rodzinne prace, przeniosły nas w ten cudowny, niepowtarzalny klimat świąt.

Komisja oceniła prace wg  kategorii: wieku oraz kraju z którego wpłynęła praca.

W kategorii wieku prace oceniano:

  • Dzieci młodsze – 3 i 4 letnie
  • Dzieci starsze – 5 i 6 letnie

 

Z Polski na zaproszenie odpowiedziało 19 przedszkoli z Płocka. 

Komisja przyznała następujące miejsca:

Kategoria 3-4 lata:

Laureaci:

  1. Julia Jankowska, lat 3, MP nr 16 w Płocku
  2. Antonina Poniatowska, lat 4, MP nr 12 w Płocku
  3. Kinga Dorajczyk, lat 4, MP 29 w Płocku
  4. Jagoda Rudowska, lat 4, MP 4 w Płocku

Wyróżnienie:

  1. Kordian Kowalski, lat 4 z MP 14 w Płocku
  2. Iga Piotrowska, lat 4 z MP 6 w Płocku
  3. Wiktoria Szymiczek, lat 4 z MP 5 w Płocku

Kategoria 5-6 lat:

Laureaci:

  1. Katarzyna Kużaj, lat 5 z MP 37 w Płocku
  2. Wiktor Zieliński, lat 6 z MP 33 w Płocku
  3. Emil Garwacki, lat 6 z MP 10 w Płocku
  4. Alicja Szeluga, lat 6 z MP21 w Płocku
  5. Lena Kruszeńska, lat 6 z MP 1 w Płocku
  6. Hanna Szczerbakowska, lat 6 z MP31 w Płocku
  7. Nela Lucińska, lat 5 z MP13 w Płocku

Wyróżnienie:

  1. Zofia Pawlikowska, lat 5 z MP8 w Płocku
  2. Malwina Ujazda, lat 5 z MP 2 w Płocku
  3. Róża Żaglewska, lat 5 z MP19 w Płocku
  4. Matylda Chrzanowska, lat 5 z MP 9 w Płocku
  5. Łucja Junkiert, lat 6 z MP11 w Płocku

Z Litwy z Podbrodzia z Gimnazjum “Zejmiana” – zespołu szkolno-przedszkolnego wpłynęło 15 prac.

Na konkurs wpłynęły prace dzieci   5 – 6 letnich.

Laureaci:

  1. Kirił Gonczarow, 5 lat
  2. Rozalija Wołodko, 6 lat
  3. Daniel Siemaszko, 5 lat
  4. Smilitie Parafijanowicziutie, 6 lat

Wyróżnienia:

  1. Walerija Korolowa, 5 lat
  2. Daniel Dynda, 5 lat
  3. Agata Gimżewskaja, 6 lat
  4. Ewelina Jurgielaniec, 6 lat
  5. Edwards Matulauskas, 5 lat
  6. Edwin Welikanow, 5 lat
  7. Karol Dynda, 5 lat
  8. Emilija Pataszowa, 5 lat
  9. Marcin Orłowskij , 5 lat

10.Deiwid Sobol, 5 lat

  1. Aleks Żukowskij, 5 lat

Skład Komisji konkursowej:

  1. Ewa Walaszek
  2. Barbara Jarzębowska
  3. Anna Kowalkowska

 

Skip to content